Yeni nesil Araç Takip / Filo Yönetim Sistemleri ile klasik araç takip Sistemlerinde bulabileceğiniz özelliklerden çok daha fazlasına sahip olursunuz. Araçlarınızın gizli bir bölmesine monte edilecek küçük birimler sayesinde araçlarınızın gün boyunca yapacağı her hareketi en ince detayına kadar izlemeniz mümkün olacaktır.

İzleme detayı, hangi aracı, hangi sürücünün sabah kaçta ve nerede kontağı ilk çevirdiğinden başlayıp, gün boyunca nerelerde, hangi hızlarda dolaştığı, ne kadar mesafe kat ettiği, nerelerde beklediği ve rölantide çalıştırıldığı süreler olmak üzere birçok tespiti içermektedir.

Araç biriminin içerisinde standart olarak yer alan dahili "soft" şok sensörü yardımı ile, yakıt tüketimi ve araç hasar riskini azaltmaya yönelik olarak sürücünün aracı nasıl kullandığı (ani kalkış, sert fren ve savrulma gibi) bilgiler de izlenip, raporlanabilmektedir.

Tüm bu hareketler, GPS uyduları üzerinden tespit edilip, GSM/GPRS/SMS/CSD servisleri üzerinden aktarılarak detaylı sayısal vektör haritalar üzerinde maksimum 2-5 metre sapma ile izlenmektedir

GSM kapsama alanı dışına çıkılsa dahi bilgi kaybı olmamaktadır. Kullanılan birimler, Telekomünikasyon Kurumu Onay Sertifikası ve CE belgesinin yanısıra, Avrupa'da 2002 yılından beri zorunlututulan ve birimin takıldığı araca elektronik olarak zarar vermediğini belgeleyen E11 garanti sertifikasına da sahiptir.